Web Tasarım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin; sürekli gelişmesi ve günden güne ilerlemesi ile birlikte hem firmalar hem de insanlar artık teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmaya gayret ediyor. Çünkü artık herkesin zamanı değerli ve herkes bu zamanı en iyi, en verimli şekilde kullanmayı amaçlıyor. Özellikle büyük firmalar hemen her konuda işlerini en kısa zamanda çözme gayretindeler. Buna bağlı olarak kullandıkları birçok yöntem var. Bu yöntemlerden birisi de web tasarım.

Bugün ticareti online ortama taşımış tüm kesim tarafından web tasarım talep edilen bir işlem haline gelmiştir. AE Bilgisayar farkıyla web tasarım hizmeti veren firmamız web siteleri bazı kıstaslar çerçevesinde şekillendirmektedir. Peki bu kıstaslar nelerdir?

 

Site İçeriği

Web tasarım konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan ilki site içeriğidir. Site içeriği; siteyi ziyaret edecek olan kişilerin beklentilerini karşılayacak türde olmalıdır. Örneğin; online satış konusunu ele alalım. Kendi ürettiğiniz, el yapımı ürünlerin satılacağı bir site düşünüyorsanız, site içeriği sadece sizin üretmiş olduğunuz ürünlerden oluşmalı. Eğer siteye alakasız içerikler koyarsanız, bu durum sizi olumsuz yönde etkiler ve müşterilerin beklentilerini karşılamamış olacağı için, ziyaretçi sayısı beklenen düzeyde olmaz. Bu nedenle tasarlayacağınız içerik, siteyle uyumlu olmalıdır.

 

Site Tasarımı

Web tasarım yaparken dikkat edilecek bir diğer husus ise sitenin tasarımıdır. Logonun sitenin neresinde yer alacağı, ürünlerin nerede ve ne şekilde sergileneceği gibi konuların belirlendiği bölüm tasarım bölümüdür. Bu bölümünde düzenli ve anlaşılır şekilde olması gerekir. Yani web sitenizi ziyaret eden bir müşteri sitenin her açıdan anlaşılabilir olduğunu görmelidir.

 

Sitenin İşlevselliği

İyi bir web tasarım için dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise sitenin işlevselliğidir. Şöyle ki; internet kullanıcıları girdikleri her web sitesinde, diğer sayfalardan da ana sayfaya ve farklı sayfalara erişebilmek ister. Yani hiçbir müşteri girdiği bir web sitesinde saatlerce dolaşmak veya kaybolmak istemez. Bu nedenle sayfalar arasındaki bağlantıların da kolay bir şekilde yapılması gerekir.

 

Web Tarayıcılarla Uyumluluk

Web tasarım konusunda dikkat edilecek bir diğer konu da web tarayıcılarla uyumluluktur. Günümüzde; sosyal medya platformlarını kullanan kişi sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Bu nedenle; tasarladığınız sitenin tarayıcılarla uyumlu olması da çok önemli. Eğer bir müşteri tarayıcılardan birisine sitenizin adını yazdığında hiçbir bilgiye erişemiyorsa, o siteyi tekrar ziyaret etme ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle web sitenizin tüm tarayıcılarla uyumlu bir yapıda olması önemlidir.

Tekirdağ bölgesi başta olmak üzere yurt içi tüm talepleriniz için hizmet veren firmamız web tasarım konusunda yukarıda sayılanlar dahil olmak üzere pek çok hususa dikkat ederek site tasarımı yapmaktadır. Kullanıcı dostu site tasarımları amaçlayan firmamızdan hizmet almak ve aklınızdaki tasarım hakkında bilgi almak için mail adresimiz veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

DİĞER BLOG / DUYURU