Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Firmalar, global dönemin peşinde kalmamak için varlıklarını dijital dünyaya taşımakta. Sosyal Medya Yönetimi de bu mevzuda şirketlerin ve/yada tüzel kişilerin dijital ajanslardan almış olduğu hizmetler içinde yer almaktadır. Sosyal Medya Yönetimi nedir, diye düşündüğünüz vakit aklınıza gelen cevapların büyük bir kısmı -şayet siz de bir toplumsal medya kullanıcısı iseniz- doğrudur. Fakat toplumsal medya yönetimi gerçekleştirmek için ancak kullanıcı olmak yetmez.

Sosyal Medya Yönetimi, şirketler ve/yada tüzel kişiler adına yönetilen toplumsal medya hesaplarında belirlenmiş periyotlar çerçevesinde paylaşımlar planlanması, planlanan bu paylaşımların muntazam birer metin ve başarı göstermiş bir grafik emek verme ile takvime alınması, arkasından günü gününe paylaşılması ile süregelen bir sürece dayanan hizmettir.

Sadece bu kadarı da değil; başarı göstermiş bir Sosyal Medya Yönetimi için potansiyel müşterilerden gelen yorumların ve hususi mesajların cevaplanması, kriz yönetimi yapılması, güncel anlamda gündemin takip edilerek hususi günlerde hususi paylaşımlar tasarlanması şeklinde değişik hizmetler bütünü gerekmektedir.

Bütün bu çalışmaları, firmalar kendi içlerinde takip etmekte zorlanabilmektedir. Çünkü Sosyal Medya Yönetimi, ayrı bir mesai gerektiren işlerin toplamından oluşur. Bu yüzden günümüzde pek fazlaca markanın Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti almış olduğu birer dijital ajansı bulunmaktadır.DİĞER BLOG / DUYURU