Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Firmalar, global dönemin gerisinde kalmamak için varlıklarını dijital dünyaya taşımakta. Sosyal Medya Yönetimi de bu konuda şirketlerin ve/veya tüzel kişilerin dijital ajanslardan almış olduğu hizmetler içinde yer almaktadır. Sosyal Medya Yönetimi nedir, diye düşündüğünüz zaman aklınıza gelen cevapların büyük bir kısmı -şayet siz de bir genel bir sosyal medya kullanıcısı iseniz- doğrudur. Fakat sosyal medya yönetimi gerçekleştirmek için sadece kullanıcı olmak yetmez.

Sosyal Medya Yönetimi, şirketler ve/veya tüzel kişiler adına yönetilen genelmedya hesaplarında belirlenmiş periyotlar çerçevesinde paylaşımlar planlanması, planlanan bu paylaşımların muntazam birer metin ve başarı göstermiş bir grafik emek verme ile takvime alınması, arkasından günü gününe paylaşılması ile süregelen bir sürece dayanan hizmettir.

Sadece bu kadarı da değil; başarılı bir Sosyal Medya Yönetimi için potansiyel müşterilerden gelen yorumların ve özel mesajların cevaplanması, kriz yönetimi yapılması, güncel anlamda gündemin takip edilerek özel günlerde özel paylaşımlar tasarlanması şeklinde çeşitli hizmetler bütünü gerekmektedir.

Bütün bu çalışmaları, firmalar kendi içlerinde takip etmekte zorlanabilmektedir. Çünkü Sosyal Medya Yönetimi, ayrı bir mesai gerektiren işlerin toplamından oluşur. Bu yüzden günümüzde pek fazla markanın Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti almış olduğu birer dijital ajansı bulunmaktadır.DİĞER BLOG / DUYURU